Zakończyła się kolejna zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt zorganizowana przez Klub KSM Rondo i inowrocławskie media. Przez kilka tygodni udało się zebrać ponad 140 kg karmy i mnóstwo innych przedmiotów niezbędnych dla zwierzaków.

Zbiórka, po raz kolejny pokazała, że inowrocławianom nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Przez kilka tygodni mieszkańcy naszego miasta przynosili do klubu karmę oraz artykuły dla zwierząt. Podczas akcji zebrano łącznie: 142,6 kg karmy suchej i mokrej, 33 koce dla psów, jedną dużą budę dla psa, legowiska dla kota i wiele innych drobnych, lecz potrzebnych zwierzętom przedmiotów.

To już druga „medialna” zbiórka i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Cieszymy się, że inowrocławskie media są głosem tych, którzy sami o pomoc zwrócić się nie potrafią – bezdomnych i potrzebujących naszego wsparcia zwierzaków.

Wszystkie zebrane dary przekazane zostały do schroniska dla zwierząt oraz Fundacji Kocia Dolina. Organizatorem zbiórki byli: Klub KSM „Rondo”, Kurier Inowrocławski/ki24.info, portale internetowe Inocafe.pl i inowroclaw.info.pl oraz Tygodnik Inowrocław.

– Pod opieką w naszym skromnym przytulisku mamy obecnie 20 kotów. Dodatkowo 10 zwierząt mieszka w domach tymczasowych. Największą pomocą dla kotów będzie ich adopcja. Jeśli ktoś nie ma w domu warunków, zwierzaka można adoptować wirtualnie. – mówi Irena Kozdój wiceprezes Fundacji Kocia Dolina. Prowadzimy również sterylizację kotów wolno żyjących. Mieszkańców Inowrocławia, prosimy o wskazanie miejsca przebywania kotów, które wymagają sterylizacji. W nowym roku otrzymamy nowy budżet na ograniczanie bezdomności kotów – dodaje.

Zwierzakom można pomagać przez cały rok. Schronisko przyjmuje nawet najmniejsze dary. Tutaj znajdziecie zdjęcia i opisy zwierzaków, które można aktualnie adoptować z inowrocławskiego schroniska.

W imieniu naszych braci mniejszych – serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca.