Sześcioosobowa ekipa zawodników trenująca Kenjutsu i Kobudo (formy z tradycyjną dalekowschodnią bronią) w Sekcji Klubu KSM „Rondo” w Inowrocławiu w dniach 18-19 października, wchodząc w skład Kadry IMAF PL wzięła udział w Mistrzostwach Europy IMAFE Nowe 2014. Ich występy zakończyły się dużym sukcesem, powiększając dorobek medalowy Kadry aż o osiem krążków, w tym dwa najcenniejsze, złote.

 

Tytuły Mistrzów Europy Federacji IMAFE i złote medale w konkurencji Sport Kenjutsu zdobyli w swoich kategoriach Igor Mianowany i Dominik Boła. Obaj wywalczyli również tytuły wicemistrzowskie w Kata Kobudo. Brązowe krążki tej kategorii stały się trofeum kadeta Filipa Mianowanego i seniora Marka Pilarczyka, w Sport Kenjutsu natomiast seniora Michała Jędrzejczaka. Jeszcze jeden srebrny medal zdobyła nasza drużyna w konkurencji Sport Kenjutsu, w składzie: Marek Pilarczyk , Michał Jędrzejczak i Piotr Dominiczak. Ze zmiennym szczęściem nasi zawodnicy stanęli w szranki jeszcze w konkurencjach karate kumite i kickboxing, tutaj jednak nie przebrnęli rund eliminacyjnych. Złoci medaliści z „Ronda” trenują sztuki walki od siedmiu lat. Igor jest uczniem Gimnazjum nr 2, Dominik uczniem popularnej „Królówki”. Instruktorem medalistów jest Piotr Witkowski, duży wkład w przygotowanie do Mistrzostw miał również instruktor Michał Żuchelkowski. Naszych medalistów niedługo będzie można zobaczyć i kibicować im podczas Regionalnego Turnieju Sport Kenjutsu i Kobudo, który odbędzie się w Inowrocławiu 29 listopada w powiatowej hali „Kujawianka”.