Lokalne media, Klub KSM „Rondo”, Kujawskie Centrum Kultury, MPK Inowrocław i drukarnia Epsilon po raz piąty łączą swoje siły i zbierają dary dla zwierząt, aby pomóc im przetrwać zimę. Zbiórka organizowana jest na rzecz inowrocławskiego schroniska i Fundacji Kocia Dolina.

Zbieramy suchą karmę dla psów i kotów, karmę w puszkach, koce, kocyki, kojce, ręczniki, kołdry, legowiska, miski, kuwety, żwirek, obroże parciane i budy dla psów (do 80 cm wewnętrznej szerokości) i wszystko inne, co może przydać się zwierzakom, aby mogły przetrwać zimę.

W tym roku również nie zapominamy o bezdomnych zwierzakach. Chcemy wspomóc czteronogi z inowrocławskiego schroniska i Fundacji Kocia Dolina. Cykliczność akcji sprawia, że docieramy do coraz większej grupy mieszkańców. Dobrze, że inowrocławianie nie są obojętni na los zwierząt. Miło nam, że z roku na rok pomagających jest coraz więcej. Zapraszamy do ponownego przyłączenia się do akcji – mówi Małgorzata Herrmann-Amonowicz, koordynator akcji i kierownik Klubu KSM „Rondo”.

Dary dla zwierząt można przynosić do dwóch punktów: Klubu KSM „Rondo” przy ul. Wojska Polskiego 5 w Inowrocławiu w godz. 11-19 w dni robocze oraz do Kujawskiego Centrum Kultury (niebieska kamienica) przy ul. Kasztelańskiej 22 w Inowrocławiu w dni robocze w godz. 10-20, a w sobotę w godz. 10-16.

Akcja oprócz bezpośredniego celu, jakim jest zbiórka żywności i koców dla zwierząt w schronisku i w Kociej Dolinie, ma za zadanie zwrócenie uwagi na problem naszych “braci mniejszych”. Powinniśmy mieć świadomość, że zwierzęta lądują w schronisku głównie za sprawą ludzkiej niefrasobliwości, głupoty, czy zwykłego braku serca. Dlatego też należy głośno i dobitnie mówić o prawach zwierząt, które przecież też czują i chcą być kochane.

Organizatorami zbiórki dla zwierząt jest Klub KSM „Rondo”, portal ki24.info, Meloradio 98,1 FM, radio RMF MAXXX 90,8 FM, portal inianie.pl, Tygodnik Powiatu i Gmin, Telewizja Miejska oraz portal inowroclaw.info.pl. Zbiórkę dla zwierzaków wspiera również Kujawskie Centrum Kultury, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a także drukarnia Epsilon.

Dziękujemy w imieniu wszystkich potrzebujących zwierzaków!