W majowy długi weekend ćwiczący sztuki walki z całej Polski, skupieni w Federacji IMAF Polska spotkali się w Wiktorowie nad Jeziorem Ostrowieckim na III Konsultacjach Sztuk Walki. Ponad 160 osób, w tym dziesięciu inowrocławian wzięło udział w treningach Ju Jitsu, Karate, Kickboxing, Sport Kenjutsu oraz Kobudo prowadzonych przez czołowych trenerów i instruktorów Federacji.

Jednym z punktów programu Konsultacji były egzaminy na stopnie mistrzowskie w Ju Jitsu i Karate. Do egzaminu Dan w Ju Jitsu przystąpili i z bardzo dobrą oceną zdali go dwaj nasi reprezentanci: instruktor IKSK Michał Żuchelkowski oraz Piotr Dominiczak. Ich mistrzowski egzamin został poprzedzony kilkuletnią pracą na treningach i kolejnymi egzaminami na stopnie uczniowskie kyu.

W ramach Konsultacji odbył się również Turniej Sport Kenjutsu, podczas którego bardzo dobrze spisali się reprezentanci Sekcji Sztuk Walki z Klubu KSM „Rondo” w Inowrocławiu. Kategorię seniorów zwyciężył zawodnik Myrotvorets Lwów, drugą i trzecią lokatę wywalczyli natomiast inowrocławianie, odpowiednio Michał Jędrzejczak i Marek Pilarczyk. Był to dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Polski IMAF, które odbędą się na początku czerwca w Olkuszu. Gratulujemy naszym promowanym oraz zwycięskim zawodnikom.