Medale w sztukach walki dla inowrocławian

Piętnaście medali i trzy puchary przywieźli inowrocławianie podczas Otwartego Pucharu Polski w Kenjutsu i Kobudo w Nowej Słupi. Zawody odbyły się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF Polska, a w szranki stanęli reprezentanci dziesięciu Klubów. Konkurencje Kenjutsu (Ken – miecz japoński, Jutsu – walka) odbyły się z podziałem na formy oraz walki bezpośrednie przy użyciu imitacja miecza japońskiego. Kobudo (umiejętność posługiwania się bronią, najczęściej drzewcową np. Bo – długi kij, Tonfa – pałka z bocznym uchwytem, Nunchaku – drewniany „cep” , Sai –sztylet) rozgrywano jako formy tradycyjne oraz własne (freestyle). Bardzo dobrze spisali się reprezentanci z sekcji Rondo, wychowankowie instruktora Piotra Witkowskiego. Każdy z nich wrócił z wywalczonym trofeum, a większość konkurencji była silnie obsadzona.

Wyniki: młodzik Mikołaj Rzyski 1 m. Kata Kenjutsu, 2 m. Sport Kenjutsu; kadet Kacper Kacprzak 1 m. Sport Kenjutsu; senior Dominik Boła 2 m. Sport Kenjutsu; senior starszy Marian Waszak 2 m. Sport Kenjutsu; kadet Mateusz Drogowski 2 m. w Sport Kenjutsu, Kata Kobudo i Kata własne (freestyle); dzieci starsze: Stanisław Kłóskowicz 2 m. w Sport Kenjutsu, Jakub Królik 3 m. w Kata własnym (freestyle), Jakub Przymuszewski 3 m. w Sport Kenjutsu; kadet Szymon Chomiuk 3 m. w Kata Kobudo własnym, senior mistrz Jacek Pieczonka 3 m. w Kata Kenjutsu. Drużyna w składzie M. Rzyski, Sz. Chomiuk, M. Drogowski 2 m. Kobudo Kata drużynowe. Zawodnik IKSK sekcja Ju Jitsu kadet Robert Głowacki trenowany pod okiem instruktora Michała Żuchelkowskiego zajął 1 m. w konkurencji Sport Kenjutsu.

Największego ducha walki wykazywali starsi zawodnicy, młodsi nabywali zaś potrzebnego doświadczenia startowego. Odniesione sukcesy motywują do dalszej pracy, podnoszenia wytrenowania na wyższy poziom i chęci udziału w rywalizacji sportowej również na arenach zagranicznych. Teraz nasi zawodnicy będą przygotowywać się do jesiennego Pucharu Polski w Ju Jitsu. Udział naszych zawodników w Pucharze Polski wsparło Miasto Inowrocław.