W sobotę 21 marca w Łodzi odbyły się zawody Pucharu Polski IMAF. Rywalizowali w nich zawodnicy szesnastu klubów sztuk walki zrzeszonych w tej Federacji. Bardzo dobrze w tych zmaganiach wypadli zawodnicy sekcji Sport Kenjutsu i Kobudo działającej przy Klubie „Rondo” KSM w Inowrocławiu, a troje z pięciu reprezentantów sekcji: Filip Mianowany, Dominik Boła i Marek Pilarczyk sięgnęli po najwyższe trofea – puchary i złote medale. Najbardziej cieszy fakt, że nasi zawodnicy zwyciężyli silnie obsadzone konkurencje Sport Kenjutsu (walka sportowa imitacją mieczy japońskich) kolejno w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów – konkurencji, która jest wiodącą na treningach tej sekcji. Ci sami zawodnicy z sukcesami zakończyli swoje starty także w konkurencji Kobudo – prezentacji form z japońską bronią białą. M. Pilarczyk wywalczył wśród seniorów złoto prezentując własny układ z mieczem, natomiast F. Mianowany i D. Boła w swoich kategoriach odpowiednio srebro i brąz, w układach z długim kijem. Nasi zawodnicy wystartowali również jako debiutanci w konkurencji Iaido (sztuka dobywania miecza). Tu najwytrwalej walczył M. Pilarczyk, który uległ w dogrywce o trzeci stopień podium z reprezentantem gospodarzy. Należy jeszcze podkreślić, że najwszechstronniejszym z naszych zawodników okazał się Dominik Boła, który reprezentując sekcję Ju Jitsu IKSK dołożył do swojego dorobku brązowy medal walk Ju Jitsu.

Podsumowując wyniki można śmiało stwierdzić, że nie są one przypadkowe, a zawodnicy tylko podkreślają swoje wcześniejsze sukcesy uzyskane podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Do sukcesów przyczynili się również trenerzy Piotr Witkowski i Michał Żuchelkowski. Start zawodników z „Ronda” wsparło Miasto Inowrocław.