W minioną sobotę w dalekiej dla nas Złotoryi odbyły się zawody pn. Otwarty Puchar Polski w Ju Jitsu. Zawody organizowane były pod auspicjami IMAF Polska przez miejscowy klub i przy wsparciu lokalnych władz. Podczas zawodów rozegrano konkurencje Kata Ju Jitsu (prezentacja technik samoobrony w drużynach dwuosobowych) oraz Kumite (walki) w dwóch formułach: mixed i sport. W Pucharze wzięli udział reprezentanci dziewięciu Klubów, w tym Inowrocławianie z sekcji Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate i sekcji sztuk walki działającej w Klubie Rondo na osiedlu Rąbin. Występ naszych zawodników można ocenić jako dobry. Największy sukces odniósł Robert Głowacki z sekcji Ju Jitsu IKSK, zwyciężając swoją konkurencję. Niezły był debiut dwóch młodych zawodników K. Ograbka i J. Królika. Ciekawe pojedynki w kategorii senior stoczył też Marian Waszak, który był najstarszym zawodnikiem zawodów. Okazja do kolejnych walk będzie już na początku czerwca podczas Mistrzostw Polski IMAF, które odbędą się w Nowem n/Wisłą. Poniżej wyniki naszych zawodników:

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2008 (8 LAT) do 32 KG

II miejsce: Ksawery Ograbek Sekcja Rondo

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2008 ( 8-9 LAT) do 40 KG

II miejsce: Jakub Królik Sekcja Rondo

GRAPPLING DZIECI, ROCZNIK 2004-2005 ( 11-12 LAT) do 44 KG

I miejsce: Robert Głowacki IKSK s. Ju Jitsu

MIXED KUMITE JUNIOR 16-18 LAT do 70 KG

II miejsce: Dominik Boła IKSK s. Ju Jitsu

MIXED KUMITE SENIOR 19 +

III miejsce: Marian Waszak Sekcja Rondo

SPORT JU JITSU KADET 13-15 do 60 KG

II miejsce: Wiktor Burdziuk IKSK s. Ju Jitsu

SPORT JU JITSU JUNIOR 16-18 do 70 KG

II miejsce: Dominik Boła IKSK s. Ju Jitsu

SPORT JU JITSU SENIOR 19+ KG

II miejsce: Marian Waszak Sekcja Rondo

Trenerami zawodników są Michał Żuchelkowski i Piotr Witkowski.

Udział naszych zawodników w zawodach wsparło Miasto Inowrocław.