W dniach 30 czerwca – 11 lipca 2014 r. w klubie „Rondo” Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu odbywały się półkolonie letnie pn.”Zielone wakacje”. Współorganizatorem zajęć wakacyjnych była Fundacja K-S-M „Jesteśmy z Wami”.

W zajęciach wzięło udział 45 dzieci w wieku od 6-12 lat. Zajęcie odbywały się w dni powszednie zgodnie z planem zajęć.

Wszystkie dzieci otrzymywały drugie śniadanie złożone z ciastka – drożdżówki i napoju.

Dzień pierwszy był dniem organizacyjnym i zapoznawczym. Po przydzieleniu dzieci do grup i omówieniu zasad bezpieczeństwa dzieci poszły na spacer do Solanek. W parku zorganizowano zabawy z chustą integracyjną, przeciąganie liny i zawody sportowe. Zorganizowaliśmy też dla dzieci Dzień Latawca. Każdy kolonista otrzymał latawiec i wspólnie z opiekunami uczył się sztuki utrzymania go w powietrzu.

We wtorek dzieci brały udział w zajęciach na pływalni „Wodny Park” pod opieką ratownika.

W środę 2 lipca W Myślęcinku zwiedzali „Zaginiony świat” czyli Park Dinozaurów oraz „Makroświat”- Park Stawonogów. Następnie uczestnicy wycieczki bawili się wspólnie na placu zabaw korzystając z karuzeli, sprzętu fitness, dmuchanego zamku czy tez zjeżdżalni.

W czwartek 3 lipca koloniści odwiedzili korty tenisowe. Tutaj czekała na dzieci atrakcja jaką była kilkugodzinna nauka gry w tenisa ziemnego pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

W piątek odbyła się wycieczka do Janikowa i dwugodzinny rejs statkiem „Janek” po jeziorze. Dzień zakończył się zabawami na janikowskiej plaży. Na fali popularności mundialu chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej.

W poniedziałek, 7 lipca dzieci pojechały na kolejną wycieczkę – do Balczewa. Tutaj zorganizowaliśmy dla wszystkich dzień indiański – z konkursami sprawnościowymi i innymi atrakcjami tematycznymi. Przygotowano również konkurs na najciekawszy indiański strój. Na zakończenie wycieczki każde dziecko mogło samodzielnie upiec kiełbaskę na ognisku.

We wtorek dzieci obejrzały w Kinomaxie film pt. „Jak wytresować smoka 2”. następnie przeszły na pływalnię „Park Wodny” gdzie skorzystały z wodnych atrakcji.

W środę 9 lipca odbyła się wycieczka do Miasteczka Westernowego Silverado City w Bożejewiczkach. Tam dzieci uczestniczyły w 6 godzinnych pokazach kowbojskich (władanie lassem, biczami meksykańskimi, rewolwerami), zwiedzały obóz indiański i „szukały” złota w kopalni.

Następnego dnia pojechaliśmy do Przyjezierza. Koloniści plażowali, grali w piłkę plażową i kapali się w jeziorze pod opieką ratownika. Kolonie zakończyły się w piątek trzygodzinnym programem cyrkowo-artystycznym w wykonaniu klaunów ” Ruperta i Rico” dla grup kolonijnych z trzech inowrocławskich klubów – Rondo, Kopernik i Przydomek. Po powrocie do klubu wręczono dzieciom dyplomy i słodycze na słodkie zakończenie półkolonii.

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KSM „Jesteśmy z Wami” dzieci mogły skorzystać z bardzo bogatej oferty programowej klubu, za co w imieniu dzieci kierownictwo klubu „Rondo” serdecznie dziękuje.