IMAF Polska oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Gakko Karate Łabiszyn, przy wsparciu Starostwa Żnińskiego były organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Sport Kenjutsu, Kobudo i Iaido, który odbył się 26 września w Hali I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie. Zawody poświęcone były dalekowschodnim sztukom walki wykorzystującym broń białą: kenjutsu (miecz japoński) oraz kobudo (tradycyjna japońska broń drzewcowa). Na macie konkurowali ze sobą zawodnicy z Oświęcimia, Chorzowa, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego oraz z regionu: Nowego, Łabiszyna i Inowrocławia. Nasze miasto reprezentowane było przez dwie zaprzyjaźnione ze sobą grupy – sekcję sztuk walki „Rondo” IMAF PL oraz sekcję Ju Jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate. Dobre starty przekute zostały na pokaźny dorobek medalowy:

W konkurencji Sport Kenjutsu – młodzik do 140 cm pierwsze miejsce Robert Głowacki IKSK, młodziczka do 150 cm drugie miejsce Laura Żołnierkiewicz, kadetka do 170 cm drugie miejsce Alicja Żołnierkiewicz obie IKSK, kadeci do 180 cm Filip Mianowany pierwsze miejsce a Igor Mianowany trzecie miejsce oboje reprezentowali Rondo, junior Dominik Boła pierwsze miejsce (Rondo), senior Michał Paczkowski pierwsze miejsce (IKSK), seniorzy starsi 30+ Jacek Pieczonka pierwsze, Marek Pilarczyk drugie i Michał Jędrzejczak trzecie wszyscy z klubu Rondo. W konkurencji Kobudo forma z kijem (Bo) konkurencję kadetów zwyciężył Igor Mianowany, natomiast junior Dominik Boła uplasował się w tej konkurencji na trzeciej pozycji. Seniorzy Michał Jędrzejczak i Jacek Pieczonka wykonując formę z pałką (Tonfa) uplasowali się na pierwszej i drugiej pozycji natomiast reprezentujący nas w stylu wolnym Marek Pilarczyk w prezentacji z mieczem japońskim zajął drugą lokatę. Na podium jeszcze raz stanęli wszechstronnie uzdolnienia seniorzy J.Pieczonka i M.Pilarczyk zajmując drugą i trzecią lokatę w konkurencji Kata Kenjutsu (formy z Iaido 1, 6 i 9)

Miejsca na podium nagrodzone zostały dyplomami i medalami, dodatkowo triumfatorzy poszczególnych konkurencji otrzymali bokken – drewniany miecz japoński imitujący katanę, doskonały do treningów kenjutsu. Zawody były również kwalifikacją do przyszłorocznych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy (w Bośni i Hercegowinie), stąd udane starty przybliżyły wielu zawodników do zmagań na wyższym poziomie.