W miniony weekend inowrocławscy zawodnicy sztuk walki uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Federacji IMAF-Europe, które odbyły się w Landgraaf (Holandia). Zawody trwały dwa dni. Sobota była dniem zmagań w konkurencjach Karate Kata i Karate Kumite, gdzie swoje starty mieli zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate.

Wyniki naszych zawodników:

  • Konkurencja Kata – Julia Dzielak (młodzik) 2 miejsce, Maria Kerner (kadet) 2 miejsce, Leon Staszak (junior) 2 miejsce, Agnieszka Zadka (senior) 3 miejsce, Drużyna w składzie: A. Zadka, M. Dzielak, M. Kerner 1 miejsce.

  • Konkurencja Kumite – Julia Dzielak 2 miejsce, Maria Kerner 3 miejsce, Marta Dzielak (seniorki) 1 miejsce, Adam Kułacz (kadet) 3 miejsce i Hubert Kaźmierczak (junior) 2 miejsce.

W niedzielę rozgrywano konkurencje Ju Jitsu, Kenjutsu i Kobudo. Tego dnia na matę wyszli zawodnicy sekcji Ju Jitsu IKSK oraz Sekcji Sztuk Walki IMAF z Klubu Rondo:

  • Dominik Boła (senior) 1 miejsce w Sport Ju Jitsu, 2 miejsce w Jujutsu/Judo

  • Robert Głowacki (kadet) 1 miejsce Sport Ju Jitsu, 2 miejsce Jujutsu/Judo i 2 miejsce w Sport Kenjutsu

  • Marian Waszak (senior starszy) 1 miejsce w Kenjutsu, 3 miejsce Sport Ju Jitsu oraz 3 miejsce w Jujutsu/Judo

  • Mikołaj Rzyski (młodzik) 1 miejsce w Kenjutsu, 2 miejsce w konkurencji indywidualnej Kobudo.

  • Mateusz Drogowski (młodzik) 3 miejsce w Kenjutsu i trzecie w Kobudo

  • Drużyna Kobudo w składzie: D. Boła, M. Rzyski i M. Waszak 2 miejsce.

Nasi zawodnicy wykazali się wielką wszechstronnością, a na tle innych narodowych reprezentacji wypadliśmy bardzo dobrze. W tej chwili czekamy na oficjalne wyniki organizatora i mamy nadzieję, że w rankingu medalowym zdobyliśmy jedno z trzech miejsc na dziewięć krajów reprezentowanych na Mistrzostwach. Nasi medaliści to wychowankowie instruktorów Piotra Witkowskiego, Mariusza Kaczmarka i Michała Żuchelkowskiego.

Przy okazji wyjazdu w przeddzień ekipie IMAF Polska udało się odwiedzić pobliską miejscowość Valkenburg, gdzie znajdują się ruiny i wystawa rewitalizowanego zamku pochodzącego z około 1550 roku. Udział naszych zawodników w Mistrzostwach wsparło Miasto Inowrocław.