1 września wznowione zostaną treningi sekcji Sport Kenjutsu działającej w Klubie KSM „Rondo” (zajęcia w każdy poniedziałek i środę od godz. 18.15). Do grupy dołączyć mogą młodzież i dorośli w każdym wieku, a warunkiem uczestnictwa jest dobry stan zdrowia, pozwalający na rekreacyjne uprawianie sportu.

Sport Kenjutsu to sportowa odmiana szermierki japońskiej, praktykowana przy wykorzystaniu imitacji mieczy z tworzywa sztucznego. Dzięki temu rozwiązaniu tradycyjne samurajskie pojedynki, toczone dawniej na śmierć i życie teraz przyjmują formę bezpiecznej rywalizacji na punkty. Poza tą dyscypliną w zajęcia wplatane są elementy innych sztuk walki, głównie iaido i ju jitsu, ale także karate, kickboxingu, kobudo i samoobrony. Całość uzupełniają ćwiczenia ogólnorozwojowe i gimnastyczne.

Osoby regularnie uczestniczące w zajęciach mają okazję brać udział w pokazach sztuk walki, seminariach i zgrupowaniach, obozach wypoczynkowych oraz zawodach sportowych w kraju i zagranicą. Dzięki tym możliwościom osoby trenujące w sekcji w poprzednim sezonie wywalczyły już medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy Federacji IMAF, o czym więcej na stronie www.piotrwitkowski.com.

Działalność sekcji wspiera Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki IMAF Polska.

Zajęcia prowadzą instruktorzy Piotr Witkowski i Michał Żuchelkowski.