W sobotę 09 kwietnia br. w Powiatowej Hali Sportowej „Kujawianka” odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz Grand Prix Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki – IMAF Polska. Gospodarzem była miejscowa sekcja IMAF „Rondo”, którą organizacyjne wsparły Inowrocławski Klub Sportowy Karate oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Podczas zawodów rywalizowano w wiodących w Federacji sztukach  walki: Karate, Ju Jitsu, Kickboxingu, Kenjutsu i Kobudo. Rozegrano 18 konkurencji drużynowych i 47 konkurencji indywidualnych. Otwarcie zawodów  uświetnił pokazowy występ inowrocławskiej sekcji Tai Chi.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Inowrocławia reprezentujący IKSK i „Rondo”, którzy całkowicie zdominowali niektóre z konkurencji. Poza medalami i pucharami za miejsca na podium nagrodę główną w postaci bonów towarowych otrzymali zawodnicy Marek Pilarczyk z sekcji „Rondo” za  wyniki uzyskane w konkurencjach Kenjutsu i Kobudo oraz Grzegorz Michalik z Klubu Dynamic Poznań (wychowanek i były zawodnik IKSK), który zdobył trofea w konkurencjach Karate i Kickboxing.

Kolejne  wydarzenia i rywalizacja sportowa czeka na zawodników IMAF podczas majowych Konsultacji Sztuk  Walki w Przyjezierzu (będzie to Turniej Kenjutsu i Kobudo) oraz najważniejsza krajowa impreza: Mistrzostwa Polski IMAF, które w czerwcu odbędą się w Złotoryi.

Podobne Posty