Zapraszamy na ćwiczenia hatha jogi. Zaczynamy już od miesiąca października. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki i czwartki o godzinie 17.00. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Gimińska. Zapisy i bliższe informacje na temat zajęć pod nr telefonu 536 743 209 lub w klubie “Rondo”.

Hatha joga bazuje głównie na pozycjach ciała, procesach oczyszczających, oraz na kontroli oddechu. Dzięki wykonywaniu określonych pozycji (asan) ciało się wzmacnia i uelastycznia. Metoda ta pozwala przesuwać granice własnych możliwości, uwalnia od napięć i ograniczeń. Uruchamia całe ciało, a każdy ruch i działanie, dzięki precyzji, mają swoje ściśle określone znaczenie. Taka całościowa praca nad ciałem i koncentracja na prawidłowym wykonaniu asany daje niezwykłe efekty zdrowotne.

Rozpoczynając praktykę jogi, każdy z nas staje na własnej macie, obserwuje swoje reakcje i pracuje wyłącznie nad sobą. Nie ma tu miejsca na ocenianie, porównywanie i rywalizację.  To sprawia, że joga jest dla każdego, niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej.