Inowrocławski Klub “Rondo” gościł policjantów. Przygotowali oni dla seniorów wiele ciekawych informacji, policyjnych nowinek, projekcję filmu i dyskusję.

 Asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski omówili tematy związane ze sprawami bezpieczeństwa. Jednym z wiodących zagadnień była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy często korzystają z internetu. Dlatego aplikacja do zgłaszania zagrożeń bardzo ich zaciekawiła. Przy tej okazji nie zabrakło prezentacji, w jaki sposób należy się na nią logować, co zgłaszać i jaki spełnia ona cel.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także, na jakie sytuacje w życiu powinni uważać, by nie stać się ofiarami przestępstw. Był film i rozmowa o oszustwach metodą „na policjanta i wnuczka”. Policjanci zwracali uwagę, aby nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych osób, które mogą próbować naciągać i okradać szczególnie starsze osoby. Wybierając się natomiast na zakupy pamiętać należy, by torebkę czy saszetkę mieć zawsze na widoku. Z domu zaś zabierać gotówkę w takiej ilości, jaką planujemy wydać. Mundurowi apelowali o bezpieczne zachowania na drodze. Jesień to czas, któremu towarzyszą trudne warunki pogodowe. Pogarsza się widoczność na drogach. Trzeba mięć świadomość tego, że pieszy widzi samochód doskonale, bo jest on w pełni oświetlony. Kierowca samochodu, pieszego widzi znacznie gorzej. Dlatego podczas przechodzenia przez ulicę trzeba być bardzo ostrożnym. Na koniec spotkania policjanci przekazali seniorom odblaskowe kamizelki, długopisy z numerami alarmowymi służb oraz foldery z zasadami zachowania, by nie dać się oszukać.

W imieniu seniorów serdecznie dziękujemy policjantom za wspaniały i pouczający wykład. Wiedza ta na pewno przyda się w dzisiejszych niebezpiecznych czasach.